چاپ00013:44 - 1399/03/02

نخستین طرح فروش فوق‌العاده سایپا تا عید فطر

مدیرعامل سایپا اعلام کرد: براساس مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت، نخستین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات سایپا را با ساز و کار جدید تا پیش از عید سعید فطر اجرا می‌شود.

به گزارش کارگر آنلاین به نقل از گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدجواد سلیمانی» افزود: گروه خودروسازی سایپا در سال گذشته با اجرای پویش ملی ساخت و بومی‌سازی قطعات خودرو، موفق شد ضمن تعمیق ساخت داخل محصولات، در سال تحریمی ۹۸ تیراژ تولید سال غیرتحریمی ۹۷ را تکرار کند.
 
 
 
وی ادامه داد: سایپا با تکیه بر تیراژ تولید بیش از ۴۱۴ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸ این فرصت را پیدا کرد تا تعداد تعهدات معوق خود را به شدت کاهش دهد، از سوی دیگر در برنامه‌ریزی‌های پیش فروش برای سال ۹۹ کمترین تعهد ممکن را ایجاد کردیم تا بتوانیم بیشتر محصولات تولید فصل بهار را به کاهش تعهدات معوق اختصاص دهیم.
 
 
 
مدیرعامل سایپا، تعامل و تقویت بیشتر زنجیره تامین با برقراری کامل انضباط مالی در سایپا را از دیگر اقدامات این گروه خودروسازی در سال گذشته اعلام کرد و گفت: براساس همین اقدامات گروه خودروسازی سایپا آمادگی کامل برای اجرای محورهای تولیدی بسته ویژه کنترل بازار خودرو را دارد.
 
 
 
وی از آمادگی این گروه خودروسازی برای اجرای کامل و دقیق بسته ویژه کنترل بازار خودرو خبر داد و اضافه کرد: طبق آنچه که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده، اجرای این بسته ویژه حول چهار محور خواهد بود که سایپا آمادگی کامل دارد تا دو محور «تولید» و «تامین به موقع خودرو» را به طور کامل و دقیق انجام دهد.
 
سلیمانی با اشاره به ثبت نامِ ۱۵۰هزار نفری در طرح فروش و تحویل ۹۰ هزار خودرو به مشتریانِ سایپا در سه ماه گذشته، افزود: به صفر رساندن تعهدات معوق به مشتریان، اولویت اصلی گروه خودروسازی سایپا در سال جاری است.
 
 
 
وی بیان داشت: سایپا در گذشته برای تولید محصولات خود بیشترین وابستگی را به شرکای خارجی داشت به گونه ای که بیش از یکصد هزار دستگاه خودرو مشترک با شرکت های چینی و فرانسوی تولید می کرد، اما در سال ۹۸ و با اجرای پویش ملی بومی سازی قطعات، این وابستگی را به صفر رساند و موفق شد کاهش تولید خودروهای مشترک را با محصولات داخلی جبران کند.
 
 
 
مدیرعامل سایپا در پایان از تلاش و ورود نهادهای نظارتی برای کم کردن نقش واسطه‌گری در بازار قدردانی کرد و گفت: قیمت‌سازی‌های واسطه گرایانه موجب سرریز شدن نقدینگی جامعه به سوی این بازار شد و التهاب را تشدید کرد.
 
 
 
وی تاکید کرد: ورود دستگاه های نظارتی تا اندازه ای از این التهاب کاسته، اما لازم است اقدامات تکمیلی نیز برای به ثبات رساندن بازار انجام شود و سایپا آمادگی دارد تا نقش و سهم خود را در این زمینه ایفا کند.
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
آموزش کارگران