پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:45 - 1400/06/21

اغاز واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شهریور ۱۴۰۰+ جدول نحوه پرداخت

کارگرآنلاین| واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از روز گذشته شروع شده و براساس روال ماه‌های گذشته تا پایان ماه همه‌ی بازنشستگان حقوق شهریور خود را دریافت می‌کنند. همچنین سه نوع وام برای بازنشستگان وجود دارد.

براساس اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی واریز حقوق از روز گذشته بیستم شهریور آغاز شده و تا پایان ماه جاری ادامه دارد. طبق برنامه تامین اجتماعی واریز حقوق‌ها براساس جدول حروف الفبا واریز می‌شود.

پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در این ماه از ۲۰ شهریور آغاز شده است و تا ۳۱ شهریور بر اساس حروف الفبا واریز می‌شود.

حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در شهریور ۱۴۰۰ بر اساس حرف اول نام خانوادگی آنان و طبق جدول زیر پرداخت می‌شود:

آغاز واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شهریور 1400 جدول نحوه پرداخت

 • اکثر بازنشستگان حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند. بازنشستگانی که حقوق خود را از بانک‌های ملی، ملت، تجارت، پست بانک، سپه و کشاورری دریافت می‌کنند نیز حقوق این ماه را در روز ۲۰ شهریور می‌گیرند.
 • واریز حقوق بازنشستگان در ماه‌های گذشته پرحاشیه بوده، تا جایی که مابه‌التفاوت حقوق فروردین برای غیرحداقلی بگیران پنج ماه به تعویق افتاد و در نهایت با حقوق مرداد واریز شد. اما برخی از بازنشستگان  می‌گویند که مابه‌التفاوت دریافت نکرده‌اند. حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری نیز در روز‌های ۳۰ و ۳۱ شهریور واریز می‌شود.

۳ نوع وام برای بازنشستگان

 • برای هر دو گروه از بازنشستگان سه نوع وام وجود دارد.
 • اول: وام بازنشستگان لشگری و کشوری
 • افراد عضو صندوق بازنشستگی لشگری و کشوری وام قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند. طبق اعلام این صندوق درخواست ۱۳۰ هزار نفر برای وام بازنشستگی تایید شده که تاکنون سه نوبت پرداخت شده است.
 • اولین نوبت در هفته اول تیر، دومین نوبت هفته اول مرداد و سومین نوبت نیز در هفته سوم شهریور واریز شد. در هر نوبت بیش از ۲۰ هزار نفر وام ۱۰ میلیون تومانی می‌گیرند. سه نوبت دیگر از پرداخت این وام باقی مانده که در مهر، آبان و آذر پرداخت می‌شود. مرحله چهارم این وام حدود دو هفته بعد واریز می‌شود.

دوم: وام بازنشستگان تامین اجتماعی

 • مبلغ این وام برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هفت میلیون تومان است. به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان تاکنون ۱۲۰ هزار نفر وام دریافت کرده‌اند.
 • همچنین آنطور که مدیران تامین اجتماعی می‌گویند تا پایان امسال ۴۰۰ هزار بازنشسته در شش مرحله تسهیلات بانکی را دریافت می‌کنند. به طور متوسط هر ۴۰ روز، یک مرحله اجرا می‌شود. برای این امر در مجموع ۲۶۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سوم: وام ۱۰۰ میلیون تومانی

 • بانک رفاه اعلام کرد به تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی که حقوق خود را از این بانک می‌گیرند وام ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند.
 • وامی با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت پنج ساله که شعب مختلف بانک رفاه شرایط را سخت‌تر کرده‌اند. براساس پیگیری‌های تجارت‌نیوز حقوق بازنشسته‌ای که متقاضی وام ۱۰۰ میلیون تومانی است باید بالای ۵ تا ۶ میلیون تومان باشد. همچنین برای این وام به سپرده‌گذاری چند ده میلیون تومانی به مدت چند ماه نیاز است.

این سه نوع وام اصلی است، اما وام‌های مختلف دیگری مثل وام ازدواج بازنشستگان کشوری و … نیز وجود دارد که مشمول همه بازنشستگان نمی‌شود/ تجارت نیوز

اشتراک گذاری در :
درشهرما باتاخیر اجرامیشود وبه سامانه ۱۴۲۰ پیامک وحتی زنگ زدیم بیفایده طبس گلشن تمام اداراتش براساس پارتی وانحصاراقوام وخویش بازی است اگر پارتی نداشتی کارت را به طرز غریبکشی وعقده انجام نمیدن
کارگر آنلاین لطفا" منعکس بکنید : با 32 سال سابقه چهار میلیون و پانصد حقوق میگیرم با دو فرزند دم بخت ماشین هم ندارم با این پول ارزاق روزانه هم به زور میشود تهیه کرد الآن وضع طوری شده که فقط روزانه دویست هزار تومان میخواد تا لوازم خرده منزل مانند میوه. تخم مرغ انواع. شوینده حبوبات ونان ووبرنج و .... تهیه گردد که میشود ماهانه شش. میلیون ضمنا" نباید مسافرت رفت ونباید لباس تازه خرید وخلاصه نباید زندگی کرد البته این مبلغ برای دهکهای پایین است خلاصه این چهار میلیون و هم با تاخیر میدهند از بیستم آوردندبیست و هفتم از بیست و هفتم آوردند سی ام از سی ام آوردند سی و یکم و تازه چند ماه است سی یکم را اخر وقت واریز میکنند که عملا" میماند به اول ماه بعد
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران