پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00015:30 - 1400/07/25

آسمانی شدن لیلا رحیم‌نیا شهید مدافع سلامت کردستان

حوادث/سنندج در حالی این روزها کرونا در وضعیت قرمز و بحرانی به سر می‌برد و کادر درمان در اوج خستگی هستند که ششمین شهید مدافع سلامت استان کردستان هم آسمانی شد.

از نخستین روز شیوع کرونا در کشور تاکنون، بیشترین بار و سنگینی مبارزه با کرونا بی‌شک بر دوش مدافعان سلامت بوده، کسانی که برای حفظ سلامت و جان شهروندان جان خود را فدا کرده و تنها انتظار و خواسته‌ای که از مردم دارند، «جلوگیری از حضور در تجمعات و ترددهای غیرضروری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک» است.

  • در کنار این خستگی‌ها، اتفاقات و خبرهای تلخ و ناگواری از شهادت پرچمداران مبارزه با ویروس کرونا شنیده می‌شود که باعث ایجاد حزن و اندوه در همه افراد جامعه می‌شود. موضوعی که در تمام کشور شاهد آن هستیم و در استان کردستان هم ششمین شهید مدافع سلامت پس از روزها درگیری و مبارزه شدید با ویروس منحوس کرونا، جان به جان آفرین تسلیم کرد و آسمانی شد.
  • «لیلا رحیم‌نیا» از پرسنل آزمایشگاه بیمارستان توحید سنندج در حالی در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل آمد که همکارانش در اوج خستگی به سر برده و تنها 4 روز از شهادت پنجمین مدافع سلامت استان گذشته و این اتفاق ناگوار موجی از ناراحتی و تأسف برای مردم کردستان ایجاد کرد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این رابطه از شهادت هفتمین شهید مدافع سلامت استان، بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و اظهار داشت: خبر ناباورانه شهادت مرحومه لیلا رحیم‌نیا همکار متعهد، دلسوز، بانویی شایسته و شاغل در آزمایشگاه بیمارستان توحید سنندج که 17سال عمر با عزتش را در مسیر خدمت به مردم صرف کرد و در راستای حفظ جان و سلامتی همشهریان عزیزمان به بیماری کرونا مبتلا شده، امروز در سن چهل و دو سالگی به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست، موجب تأثر خانواده سلامت استان کردستان شد.

پیش از این «محمد یاراحمدی» از شاغلان بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، «خلیل احمدی» از شاغلان بیمارستان بعثت سنندج، محمد خورند کارمند واحد ترخیص بیمارستان بوعلی شهرستان مریوان و «محمدرضا کریمی‌نسب» مسئول اتا‌ق عمل بیمارستان تامین اجتماعی سقز سال گذشته بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

«شاه محمد محمودی» از پرسنل بیمارستان بعثت سنندج نیز 21 مهرماه جاری به جمع شهدای مدافع سلامت استان کردستان پیوست.

منبع: hadese24
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران