پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00017:29 - 1400/10/30

توصیه‌هایی برای جلب رحمت خدا

چگونه رحمت خدا را جلب کنیم ؟

کارگرآنلاین| در روایتی از حضرت علی(علیه السلام) بیشترین چیزی که زمینه‌ساز رحمت الهی است این است که انسان با همه مردم مهربان باشد.

به گزارش کارگرآنلاین باید با زحمت زیاد آن رحمت ها را به سوی خود جلب کرد. اگر تحمل زحمت پاکدامنی را به خود بدهید و زیر بار زحمت بروید ممکن است جلب رحمت بشود البته حوصله می خواهد و باید دندان روی جگر گذاشت تا درهای رحمت باز شود، و باران عنایت ببارد.

دستورالعمی از آیت‌الله جاودان
شروع کنید به تصحیح تقلید و وضو و غسل و نماز و عبادات بعد نماز صحیح در اول وقت بخوانید و با خواندن کتاب واجبات و محرمات مرحوم آیت الله مشکینی و گناهان کبیره آیت الله دستغیب با محرمات و گناهان بخوبی آشنا شوید و بدقت آن ها را ترک کنید اگر این مقدار موفق شدید، کتاب چهل حدیث امام را بخوانید و دستورات اخلاقی را ذره ذره عمل کنید بعد از عمل به واجبات و پرهیز از محرمات و عمل به دستورات اخلاقی پذیرش نسیم رحمت ممکن خواهد شد.

با مراجعه راستین به خدا، خود را در معرض رحمت خداوند قرار بده
در توصیه امام باقر(علیه السلام) است که با مراجعه راستین به خدا، خود را در معرض رحمت خداوند قرار بده. برای این رجوع باید از مناجات و دعا در دل شب بهره‌گیری کرد، زیرا مناجات در دل شب در رسیدن به قرب الهی موثرتر است.

همدلی و همزبانی زمینه‌ساز بهره‌مندی از رحمت الهی
پس از انس و مراجعه به خدا، دومین عامل در جلب بیشتر رحمت الهی را مهربانی با مردم است. همدلی و همزبانی زمینه ساز بهره مندی از رحمت الهی در جامعه خواهد بود.

توصیه‌ای از پیامبر(ص) برای جلب رحمت الهی
پیامبر اکرم(صلی الله و علیه وآله) در پاسخ به شخصی که از آن‌حضرت برای جلب رحمت الهی توصیه‌ای خواسته بود، فرمودند: انسانی که به خودش رحم کند یعنی گناه نکند و خود را مورد غضب الهی قرار ندهد و همچنین با دیگران مهربان باشد، مورد رحمت الهی قرار خواهد گرفت.

در روایتی از حضرت علی(علیه السلام) بیشترین چیزی که زمینه ساز رحمت الهی است این است که انسان با همه مردم مهربان باشد.و البته در مقابل روایتی داریم که می فرماید: مهربانی کردن با کسانی که به دیگران رحم نمی کنند مانع رحمت خدا می شود.

یاد خدا، رحمت الهی را سرازیر می‌کند
عامل دیگری که موجب جلب بیشتر رحمت الهی می‌شود ریاد خدا است. در روایت آمده است که کسی که یاد خدا باشد، رحمت الهی شامل حال او خواهد شد و همچنین اگر کسی به تداوم در ذکر مشغول باشد، همه کارهای پنهانی و آشکار او درست می‌شود.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران