پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00017:00 - 1401/02/22

با این روش جوش زیر بغل را درمان کنید

کارگرآنلاین | جوش زیربغل با قرمزی و خارش همراه است ، برای درمان و تسکین عوارض آن به سراغ نسخه های طبیعی و گیاهی خواهیم رفت.

به گزارش کارگرآنلاین قرمزی ، خارش ، تیرگی ، برآمدگی های کوچک ، درد ، پوسته پوسته شدن و بوی بد از نشانه های جوش و خارش زیر بغل هستند . اگر چه جوش ها و خارش های سخت زیر بغل ترک خوردگی خشکی ، درد زیاد و تاول زدن را به همراه دارد که نیاز به مراقبت زیاد و مشورت پزشک را داد.جوش زیربغل

بیشتر جوش های زیر بغل با نسخه های خانگی و رعایت بهداشت درمان می شوند در این متن به شما نسخه های خانگی  پیشنهاد می کنیم که در از بین بردن جوش ها بسیار موثر هستند.

3 راه خانگی برای رفع خارش و سوزش جوش زیربغل و قسمت های حساس پوست بدن 
نسخه گیاهی و طبیعی رفع جوش زیربغل و گردن
1- با کمپرس آب سرد جوش زیربغل را تسکین دهید:
خارش و احساس سوزش زیر بغل را با کمپرس آّب سرد براحتی درمان کنید. دمای پایین و خنک خارش را کم و از بروز جوش جلوگیری می کند . مقداری یخ را داخل لباس پنبه ای بپیچید و دقایقی روی محل جوش قرار دهید و سپس دقایقی این کار را نکنید و دوباره این کار را تکرار کنید. این کار را روزانه 10 دقیقه انجام دهید تا جوش ها از بین بروند.همچنین  شست و شوی زیر بغل با آب سرد روزانه و خشک کردن کامل آن از خارش جلوگیری می کند.هرگز یخ را به طور مسقیم روی پوستتان قرار ندهید . سردی بیش از حد آن به پوستتان آسیب می زند.

حتی ممکن است کمپرس آب گرم هم به کاهش خارش ، تورم ، سوزش و نشانه های دیگر جوش کمک کند این کار را در روز چندین بار تکرار کنید و بعد از آن کمپرس آب سرد قرار دهید تا نتیجه بهتری دهد.

2-آلوورا روشی ساده برای تسکین خارش و درمان جوش زیربغل:
آلوورا خاصیت ضد باکتریایی ، ضد التهابی و نرم کنندگی پوست را دارد و درمان جوش ، قرمزی و خارش موثر است . ژل آلوورا را از برگ آن جدا کنید و روی موضع به مدت 20 تا 30 دقیقه با آب سرد بشوید این کار را 2 بار در روز انجام دهید.

3-روغن نارگیل روشی گیاهی و طبیعی برای رفع جوش زیربغل :
روغن نارگیل خارش را کاهش می دهد . روغن نارگیل موضع را مرطوب می کند و حاوی ویتامین e  و چربی های سالم است و خارش را تسکین می دهد و به روند درمان سرعت می بخشد و از بروز جوش های عفونی جلوگیری می کند.

یک قاشق روغن اسطخودوس را با 4 قاشق روغن نارگیل به خوبی ترکیب و به مدت 10 - 15 دقیقه روی موضع قرار دهید . پوست را با دستمال خشک کنید و این کار را روزی 2 بار انجام دهید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران