پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:42 - 1401/02/28

۸ گام برای شادابی در محل کار

کارگرآنلاین | اگر در محل کار خود احساس کرختی و بی حوصلگی می کنید، اگر می خواهید در سال جدید یک تغییر اساسی در وضعیت کاری خود ایجاد کنید این مطلب را تا به انتها مطالعه کنید.

به گزارش کارگرآنلاین بسیاری از افرادشاغل ، خصوصا در محیط های کاری امروز به طور معمول دچار اضطراب ، استرس یا افسردگی می شوند. راه های ساده ای برای غلبه بر این استرس و فشارهای روحی وجود دارد که با هم نگاهی به آنها می اندازیم.

به کار روزانه خود نظم دهید
اگر کاربرای شما استرس یا ناراحتی ایجاد می کند اکنون زمان آن است که برنامه کاری روزانه خود را مرتب کنید. اولین نکته این است که سعی کنید که چند دقیقه زودتر به محل کار خود وارد شوید تا بتوانید یک برنامه ریزی مرتب و صحیح برای کار روزمره خود داشته باشید.این امر به شما کمک می کند تا به یک آرامش روحی برسید.سعی کنید تا میز کار خود را مرتب کنید و یا ایمیل های خود را چک کرده و ایمیل های اضافی را پاک کنید. در صورت امکان یک لیست از کارهایی را که باید هر روز انجام دهید تنظیم کرده ، سعی کنید بر اساس آن لیست عمل کنید.

استفاده از لباس مناسب
در صورتی که قوانین محل کار شما اجازه می دهد سعی کنید تا حد امکان از لباس هایی با رنگ های متنوع و شاد استفاده کنید. استفاده از کیفی به رنگ روشن یا استفاده از انگشتر یا ساعت مچی که خاطره خوبی را به یاد شما میاورد همه می تواند بر روی روحیه شما تاثیر بگذارد.

اضافه کردن تنوع به زندگی روزمره
تنوع را به نوعی نمک زندگی معرفی کرده اند و این مسئله بیش تر از هر زمان دیگر در روزهای کاری خود را نشان می دهد.مسلما تکراریک یا چند نوع کار به صورت روزمره به فرد فشار آورده و باعث ناراحتی و افسردگی فرد خواهد شد. سعی کنید تا در صورت امکان کارهای روزمره را به شکلی متفاوت انجام دهید.اگر ممکن است نحوه رفت آمد به محل کار خود را تغییر دهید یا در زمان استراحت و ناهار خود سعی کنید تا کاری متفاوت انجام دهید.

دکوراسیون محل کار
تحقیقات نشان داده است که کارمندانی که در زمینه طراحی و دکوراسیون محل کار خود نظر می دهند و آن را به دلخواه تغییر می دهند 40 درصد از سایرین شادتر هستند. البته در بسیاری از موارد کارمندان از این چنین قدرتی در زمینه تغییر دکوراسیون برخوردار نیستند. پس بهتر است که سعی کنید محیط شخصی خود ، مثل اتاق یا میز کار خود را با اضافه کردن چند عکس، تقویمی با اشکال خنده دار یا یک اثر هنری زیباتر کنید.

فعال بمانید
اگر نوع کار شما به شکلی است که باعث می شود بی تحرک شده و احساس ناراحتی یا افسردگی به شما دست دهد سعی کنید تا در زمان استراحت خود تحرک داشته باشید. اگر زمان این اجازه را به شما می دهد به خیابان های اطراف محل کار خود رفته و برای مدتی قدم بزنید. هر گونه فعالیت جسمی باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مثل آنتروپین یا آدرنالین در بدن ما می شود که احساس نشاط و شادی را به ما منتقل می کند.

استفاده از غذای سالم
اگر می دانید که روز سختی را در پیش دارید سعی کنید تا میان وعده های سالم و مقوی را به همراه خود به سر کار ببرید.موادی مثل : مغزها شامل:گردو ، فندق یا بادام به علت داشتن اسید چرب امگا3 ،موز به دلیل دارا بودن پتاسیم ، نان سبوس دار و همچنین خوراکی هایی که قند و انرژی را با سرعت کم در بدن آزاد می کنند از جمله این مواد هستند.

مثبت اندیش و مهربان باشید
مهم نیست که چه حالتی دارید اما سعی کنید که در هنگام صحبت با همکارانتان حالتی دوستانه و صمیمی داشته باشید.حتی با آن دسته از همکارانی که اعصاب شما را به هم می ریزند. سعی کنید که از اختلاف و درگیری در محل کار خودداری کنید.تحقیقات نشان می دهد که لبخند زدن نیز تاثیر مثبتی بر روی روحیه افراد دارد.پس سعی کنید همیشه لبخند بزنید.

قدر موقعیت خود را بدانید
اگر از شغل خود یا موقعیت کاری خود راضی نیستید سعی کنید به نوعی به جنبه مثبت کار خود نگاه کنید. سعی کنید تا یک یا چند نکته مثبت در مورد کار خود را بیابید یا به این موضوع فکر کنید که خیلی از افراد در آرزوی شغل و رتبه شما هستند. سعی کنید تا با کمک به دیگران در محل کار خود این احساس مثبت را در خود تقویت کنید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
بانک رفاه کارگران