پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00014:14 - 1401/04/07

خواص لوبیا سبز و جلوگیری از پیری زودرس و عفونت با لوبیا سبز

کارگر آنلاین| لوبیا سبز بسیار کم کالری و غنی از فیبر می باشد همچنین از خواص لوبیا سبز می توان به آنتی اکسیدان آن اشاره کرد که برای جلوگیری از پیری زودرس بسیار مفید است.

فواید فوق العاده لوبیا سبز برای سلامتی بدن

لوبیا سبز نیز به عنوان نخود فرنگی هم شناخته شده است و به راحتی در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی قابل دسترس است. محتوای مواد مغذی آن شامل فیبر ها، ویتامین ها، موادمعدنی و کربوهیدرات های بسیار کم است.

همچنین حاوی پروتئین، کلسیم، فیبررژیمی، آهن و چندین ماده مغذی ضروری دیگر است. لوبیا سبزها، دارای مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان هستند و حتی مزایای قلبی عروقی را فراهم میکنند. لوبیا سبزها یک منبع غنی از چربی های امگا 3 نیز هستند. کاروتنوئید و فلاوانوئید لوبیا سبز دارای مزایای ضدالتهابی است. در این بخش از سلامت نمناک در مورد 10 فواید سلامتی لوبیا سبز توضیح می دهیم.

خواص لوبیا سبز
1. ویتامین k :

ویتامین k نقش مهمی در لخته شدن خون دارد و زخم را بهبود میبخشد، همچنین استخوان های قوی در سالمندان را حفظ میکنند.
2.ویتامین C:

ویتامین C، یک منبع عالی از آنتی اکسیدان است که به خوبی برای کاهش واکنش های افراطی آزاد کار میکند. این واکنش های افراطی آزاد منجر به تولید محصولات و فرایند هایی میشوند که ممکن است سرطان زا باشد. آنتی اکسیدان های موجود در لوبیا سبز برای بدن بسیار مفید هستند.

خواص لوبیا سبز
3.کالری کم:

لوبیاسبز تازه، کالری بسیار کمی دارد. بنابراین افرادی که از کالری آگاه هستند نیازی به نگرانی ندارند و میتوانند آنها را در مقادیر خوب بخورند. همچنین حاوی مقدار کمی سدیم، چربی اشباع شده و کلسترول است.
4. غنی از فیبر :

لوبیا سبزها منبع غنی فیبر رژیمی هستند. فیبرهای رژیمی دارای فواید سلامتی زیادی هستند. به افرادی که از بیماری گوارشی رنج می برند فیبر تجویز میشود. محتوای فیبر در لوبیا سبز به جلوگیری و درمان یبوست، هموروئید و دیورتیکولوزیس کمک میکند. محتوای فیبر بالا در لوبیاسبز به حفظ سطح کلسترول و قند در بدن نیز کمک میکند.

خواص لوبیا سبز
5.فولات ها :

لوبیا سبزها همچنین منبع خوبی از فولات ها هستند، که برای تقسیم سلولی و سنتز DNA مفید می باشند. غذاهای غنی از فولات برای زنان قبل از دوران پیشگیری و حاملگی نیز مفید است.
6.جلوگیری از عفونت:

تعدادی از ویتامین ها مانند:نیاسین و تیامین که در لوبیا سبز موجود هستند، منبع خوبی از مواد مغذی هستند که به جلوگیری بسیاری از عفونت های بدن کمک میکند.

عفونت بدن
7.حفظ سلول و مایع بدن:

محتوای پتاسیم در لوبیا سبز، به بدن کمک میکند تا تولید سلول های بهتر و حرکت مایع بدن را حفظ کند.
8.کنترل بیماری های قلبی عروقی و فشار خون:

محتوای پتاسیم در لوبیا سبز، در کنترل فشار خون و سایر بیماری های مرتبط با قلب کمک میکند.
9. اثرات ویتامین A :

 ویتامین A موجود در لوبیا سبز، به تولید آنتی اکسیدان ها و تولید ترکیباتی که باعث جلوگیری از پیری میشوند، کمک میکند.

فواید لوبیای سبز
10. منگنز:

محتوای منگنز در لوببا سبز به عمل آزادسازی آنتی اکسیدان کمک میکند، این یک عنصر برای آنتی اکسیدان است، که تمایل دارد شما را متناسب و سلامت نگه دارد.

حدود 100 گرم لوبیا سبز حاوی 31 کیلو کالری انرژی، 7.13 گرم کربوهیدرات، 1.82 گرم پروتئین، 0.34 الی 3.4 گرم چربی است. سایر مواد مغذی، مانند 37 میلی گرم کلسیم، 1.04 میلی گرم آهن، 25 میلی گرم منیزیم و 0.214 میلی گرم منگنز نیز وجود دارد.

سدیم و پتاسیم به ترتیب به مقدار 6 و 20 میلی گرم است. دیگر مواد مغذی و مقدار آنها 38 میلی گرم فسفر، 0.24 میلی روی، 14.4 میکروگرم ویتامین k و 16.3 میلی گرم ویتامین C است. بهتر است از مقدار موثر مواد مغذی لوبیا سبز در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

خوب است که لوبیا سبز به عنوان سالاد لوبیا سبز با بالزامیک مصرف شود، همچنین آنها برای مصرف در شکل ترشی نیز در دسترس هستند.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران