پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00007:10 - 1401/05/12

‌تأمین پایدار آب شرب مردم با تنظیم حجم مخازن‌/‌آبرسانی در سیل متوقف نشد

مدیرعامل آب و فاضلاب تهران گفت: از ۳۰ ساعت پیش از آغاز سیلاب، آماده مواجهه با این مشکل بودیم و حجم مخازن را به گونه‌ای تنظیم کردیم که هیچ مشکلی در روند تامین آب رخ ندهد.

به گزارش کارگر آنلاین ، محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با ضمن اشاره به میانگین مصرف آب روزهای اخیر تهران که معادل سه میلیون و 600 هزار مترمکعب بوده است، اظهار داشت‌: با آمادگی قبلی و تدابیر اندیشیده شده در چارچوب پدافند غیرعامل، حتی خروج 12 ساعته تصفیه‌خانه‌های شماره 2 (کن) و هفتم تهران از مدار نیز هیچ خللی در آب‌رسانی به پایتخت ایجاد نکرد.

‌مدیرعامل آب وفاضلاب تهران در تشریح جزئیات آمادگی برای مقابله با سیلاب اخیر گفت: از ۳۰ ساعت پیش از آغاز سیلاب، آماده مواجهه با این مشکل بودیم و حجم مخازن را به گونه‌ای تنظیم کردیم که هیچ مشکلی در روند تامین آب رخ ندهد.
 
وی ادامه داد: سیاست‌گذاری و اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در استان تهران بر مبنای پدافند غیرعامل و مدیریت بحران موجب پایداری شبکه با کمترین میزان خسارت شد.

* سیلاب مانع فرآیند آبرسانی نشد

بختیار تاکید کرد: سیلاب هم مانع فرآیند آبرسانی به مردم نشده است و شاهد این مسئله بودیم که با تلاش نیروهای عملیاتی فرآیندهای تعمیراتی که در شرایط عادی ممکن بود‌ چند ماه زمان ببرد، در کمتر از یک روز حل شده و تامین پایدار آب را تضمین می‌کند.

 مدیرعامل آب و فاضلاب تهران گفت: نیروهای عملیاتی ویژه آب و فاضلاب در سیلاب‌ها اخیر به یاری هموطنان در استان یزد و رفسنجان شتافتند و در کاهش خسارات این دو شهر نقش ویژه‌ای ایفا کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
سامانه بتای بانک رفاه کارگران
بانک رفاه کارگران
بانک سپه