پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:14 - 1401/05/19

قرص و داروهایی که نباید اول صبح بخورید

کارگر آنلاین|مصرف قرص و دارو موجب ایجاد تغییراتی در بدن می شود به همین دلیل مصرف برخی داروها هنگام صبح باعث مشکلاتی در طول روز شده و توصیه نمی شود.

داروی فشار خون

فشار خون بالا می تواند عاملی برای بیماری قلبی، سکته یا بیماری کلیوی باشد که معمولاً هنگام عصر کم‌تر می شود. افرادی که فشار خون بالایی دارند، ممکن است مجبور به استفاده از این داروها باشند؛ اما بهتر است که آن ها را هنگام صبح استفاده نکنید. یک بار در روز؛ عصر هنگام مصرف کنید تا خطر نارسایی قلبی و سکته تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

داروی فشار خون
دیفن هیدرامین

دیفن هیدرامین یک نوع آنتی هیستامین است که برای درمان علائم آلرژی استفاده می شود. ممکن است عامل مشکلات سیستم عصبی، خواب ‌آلودگی، سرگیجه، بی حسی، خستگی و کمبود تمرکز شود و به خاطر همین بهتر است آن را اول صبح استفاده نکنید.
دوکسیلامین

دوکسیلامین هم یک آنتی هیستامین است که برای درمان بی خوابی در ترکیب با ویتامین ب6 و همچنین درمان و جلوگیری از حالت تهوع و استفراغِ بارداری استفاده می شود. مصرف آن هنگام صبح ممکن است عاملی برای سرگیجه و خواب آلودگی و یا حتی از دست دادن توانایی برای تشخیص جهت باشد و به خاطر همین بهتر است آن را صبح ها استفاده نکنید.
ملاتونین

ملاتونین هورمونی است که توسط مغز تولید می‌ شود و در پاسخ به تاریکی برای بهبود خواب است. معمولا از داروی ملاتونین هم به عنوان مکملی برای اختلالات خواب استفاده می کنند؛ البته بعضی از بیماران هنگام انجام شیمی درمانی هم به عنوان داروی کمکی، از ملاتونین استفاده می کنند و‌ به خاطر همین بهتر است آن را هنگام صبح استفاده نکنید، زیرا باعث می‌ شود تا احساس سردرگمی، سرگیجه و خواب ‌آلودگی به شما دست بدهد.

زمان مصرف دارو
ال تریپتوفان

ال تریپتوفان داخل خود آمینو اسید دارد؛ همان امینواسید های ضروری که در گوشت قرمز، گوشت بوقلمون، تخم مرغ و لبنیات یافت می شود. این دارو برای درمان استرس، بی خوابی و سر درد های میگرنی می باشد؛ البته ممکن است روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیر بگذارد و باعث سرگیجه و حس سبک شدن سر بشود؛ بنابراین تا حد امکان صبح ها مصرف نکنید.
استاتین ها

کلسترول بالا باعث بیماری قلبی می شود و دارو های کاهنده کلسترول مانند استاتین ها این خطر را کم می کنند. تولید کلسترول هنگام شب به بالاترین حد خود می رسد و به خاطر همین استاتین ها هنگامی که موقع خواب استفاده شوند، تاثیر گذاری بیشتری دارند.
والریان (گیاه علف گربه)

والریان (یک نوع دمنوش گیاهی) از عصاره یک گیاه گرفته می شود؛ یک نوع مکمل مغذی برای درمان بی خوابی، استرس، اضطراب، افسردگی، سندروم پای بیقرار و سندروم پیش از قاعدگی هم است که باید در هنگام شب استفاده کنید؛ چرا که می‌ تواند سرگیجه، خواب ‌آلودگی و کندی ذهن را بعد از مصرف به وجود بیاورد؛ پس بهتر است که هرگز آن را صبح ها استفاده نکنید.

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین