پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00013:17 - 1396/06/21

خبر خوش برای پرسپولیسی ها و استقلالی ها

رییس فدراسیون فوتبال از واگذاری بلیت فروشی اینترنتی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد.

به گزارش کارگرآنلاین، ، مهدی تاج  در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های تیم‌ ‌ملی فوتبال بعد از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اظهار کرد: تا امروز هیچ کشوری در آسیا دیده نشده که بعد از صعود به جام جهانی دو بازی دوستانه انجام دهد. ما برای این که بتوانیم حضور خوبی در جام جهانی روسیه داشته باشیم، دو بازی دوستانه هماهنگ شده و هشت بازی طی درخواست سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال پیش‌بینی کرده‌ایم. یک بازی دوستانه با روسیه خواهیم داشت که خود این کشور هزینه را پرداخت کرده است و یک بازی هم با توگو که یکی از تیم‌های آفریقای جنوبی است که این هم بنا بر پیشنهاد کارلوس کی‌روش بوده است زیرا وی معتقد است که ما در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به احتمال زیاد با یک تیم آفریقایی مواجه خواهیم بود و بهتر است با انجام دیدار با یک تیم آفریقایی خود را برای جام جهانی آماده کنیم. این تیم، تیم بسیار خوبی است و ۱۴ بازیکن آن لژیونر هستند. تمام هزینه‌های تیم توگو را فدراسیون فوتبال پرداخت می‌کند اما بازی اولی که با روسیه داریم تمام هزینه‌ها از سوی فدراسیون فوتبال روسیه پرداخت خواهد شد.

تاج در ادامه‌ درباره گلایه‌های فوتبالیست‌ها و تبعیضی که بین بازیکنان فوتبال و فوتسال بعد از کسب عنوان سومی جهان توسط فدراسیون فوتبال گذاشته می‌شود خاطر نشان کرد: حرف‌ بدی است که ما بعضی از اوقات آن را می‌شنویم. ما با تیم فوتسال که سوم جهان شده بود، پریشب (یک‌شنبه) در برج میلاد ضیافتی را برپا کردیم و پاداشی به مبلغ ۱۰ میلیون تومان تا حالا به این تیم داده‌ایم. این پاداش یک سکه نبود که عنوان کرده‌اند که بازیکنان فوتسال برای کسب عنوان سومی جهان فدراسیون فوتبال یک سکه را پرداخت کرده است. البته به این تیم ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان نیز که حق‌شان است از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت خواهد شد.

وی ‌اضافه کرد: قبول دارم مراسم تجلیل از برترین‌های فوتسال که اولین بار سازمان لیگ آن را برگزار می‌کرد نواقصی داشت و باید سعی کنیم در سال‌های آینده مراسم تجلیل را بهتر برگزار کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص پاداش تیم‌ ‌ملی فوتبال بعد از راهیابی به جام جهانی روسیه، اظهار کرد: فوتبالیست‌ها بخشی از پاداش خود را دریافت کرده‌اند و تا امروز به جز بازی تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه که به نتیجه‌ مساوی ختم شد، تمام پاداش‌ها که عدد قابل ملاحظه‌ای بود و یکی از این پاداش‌ها در حدود ۸۰۰۰ دلار بود به بازیکنان فوتبال پرداخت شده است. ما سعی می‌کنیم پاداش جام جهانی را نیز طی مراسمی به بازیکنان فوتبال پرداخت کنیم.

تاج در ادامه‌ صحبت‌های خود همچنین درباره حضور تیم فوتبال نفت که با نام بهنام پیشرو و در حال‌ حاضر به اسم نفت طلاییه شرکت کرده است، خاطر نشان کرد: فروش نفت به شرکت دیگر با دخالت ما نبوده و خودشان باید از سهمیه خود که بهنام پیشرو کیش بود دفاع کند. البته طی صحبتی که با گل محمدی، مدیر کل استان تهران داشتم، وی تاکید داشتند که تیم فوتبال نفت طبق قرارداد به تعهدات خود عمل نکرده است و باشگاه خود را با نام نفت طلاییه به فروش رسانده است.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین در مورد جام حذفی و حذف شدن لیگ برتری در جام حذفی، اظهار کرد: باید جام حذفی عین رقابت‌های لیگ، استاندارد برگزار شود. باید در این زمینه  سازمان لیگ به کمک رسانه‌ها سمیناری را برگزار کند که چرا هشت تیم لیگ برتر در رقابت‌های جام حذفی حذف شدند؟ این مساله باید مورد بررسی جدی قرار بگیرد.

تاج همچنین درباره جلسه‌ای که با طاهری و افتخاری درباره بلیت فروشی اینترنتی داشت، گفت‌: با مدیران عامل این دو باشگاه در خصوص فروش بلیت اینترنتی به تفاهم رسیده‌ایم و قرار بر این است که بلیت فروشی اینترنتی به خود باشگاه‌ها واگذار شود تا سهم خوبی را از این مساله ببرند. به سازمان لیگ اعلام کرده‌ایم که خود را وارد این کار نکند و سهم خودش را از بلیت فروشی دریافت کند.

وی در پایان در مورد  نشست عالی فعالیت‌های المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، اظهار کرد: خودمان زمانی بچه‌های این مدارس بودیم و معتقد هستم که مخزن و کارخانه ساخت ورزش کشور از طریق آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. حضور ۱۳ میلیون محصل و ۸۰۰۰ زمین مسابقه این را نشان می‌دهد که رشد خوبی را در طی این مدت در ورزش دانش‌آموزی داشته‌ایم. زمانی موتور ورزش راه می‌افتد که پشتوانه خود را که همان آموزش و پرورش است را از دست ندهد.

ایسنا

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
طرح افق بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین