پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00018:35 - 1400/05/06

شگرد باورنکردنی باند کلاهبرداری کلان در جم

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به کلاهبرداری هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی در شهرستان جم گفت: اعضای باند ۱۰ نفره دستگیر شدند.

سرهنگ حیدر سوسنی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید و فروش حواله‌های خودرو در شهرستان جم موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در پی تلاش‌های کارگاهان پلیس آگاهی مشخص شد افرادی با تشکیل بنگاه معاملاتی غیر رسمی خرید و فروش خودروهای ایرانی، با سو استفاده از تورم بازار در مدت دو سال گذشته تاکنون با تنظیم قراردادهای صوری مبالغی از متقاضیان اخذ و به حساب شخصی خود واریز و تعهد می‌کردند خودرو را به صورت حواله‌ای در مدت زمان سه الی چهار ماه تحویل مشتریان دهند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این باند کلاهبرداری به قصد فریب شهروندان در ابتدا به تعهد خود عمل کرده و پس از کسب اعتماد عمومی نسبت به ثبت نام مجدد مشتریان اقدام می‌کردند.

وی افزود: بعد از گذشت چند ماه و در پی نوسان قیمت خودرو و همچنین تغییر نحوه واگذاری خودرو توسط شرکت‌های خودرو ساز، متهمان به تعهدات خود عمل نکرده و مبالغ هنگفتی را از این طریق کسب می‌کنند.

سوسنی با بیان اینکه با تلاش مأموران پلیس آگاهی شهرستان تعداد ۱۰ نفر از اعضای این باند دستگیر شده‌اند تصریح کرد: در همین ارتباط از ۴۸۰ شهروند جمی برای خرید و فروش ۷۲۰ دستگاه خودرو به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان کلاهبرداری صورت گرفته و هیچ گونه خودروی نیز به مالکین تحویل داده نشده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: همه افراد دستگیر شده این باند کلاهبرداری پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل راجع قضائی شدند.

سرهنگ سوسنی از شهروندان خواست، هرگونه معاملات خودرویی خود را پس از استعلام از پلیس‌های راهور و آگاهی در بنگاه‌های معاملاتی معتبر ثبت کنند

منبع: hadese24
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران