پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00013:21 - 1399/03/20

برانکو برای پرسپولیس مفید نبود

کارگر آنلاین: پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به عدم نقش آفرینی در انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار داشت: وقتی در آمریکا بودم آقای ویلموتس را انتخاب کردند که قطعا مخالفش بودم.

حسین کلانی درباره نقش خود در انتخاب مارک ویلموتس پس از حضور در برخی نشست‌های کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: من هیچ وقت عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال نبودم. تنها در چند جلسه از من دعوت شد که بروم. در همان چند نشستی هم که شرکت کردم اعتقاد راسخ خودم به مربیان ایرانی را اعلام کردم. توانایی مربیان داخلی به مراتب بیشتر از خارجی ها بوده و هست. وقتی در آمریکا بودم فهمیدم مسئولان فدراسیون، ویلموتس را انتخاب کردند. همیشه می گویم مربی خارجی رده ای پایین‌تر از مربی داخلی دارد. من مخالف قطعی حضور ویلموتس بودم.

کارشناس فوتبال ایران افزود: فکر می کنم خیلی واضح است که چندین بار بابت جذب مربی خارجی ضربه خوردیم اما باز هم اشتباهات خودمان را تکرار کردیم. ما نباید از مربی خارجی استفاده کنیم. تمام این مربیان باعث دردسر و گرفتاری شدند.
پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران افزود: حتی کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ برای ما دردسر داشتند. رفتار آقای کی روش در تیم ملی که کاملا مشخص بود و گاهی اوقات عزتمندی‌مان را جور دیگری می کرد.

کلانی درباره عملکرد برانکو با هفت قهرمانی در پرسپولیس نیز صحبت های جالبی کرد و گفت: او در دوره ای خاص به پرسپولیس آمد و توانست با شناخت اولیه ای که از فوتبال ایران داشت بالا بیاید و نتیجه بگیرد. عملکرد قهرمانی برانکو در پرسپولیس فوق العاده بوده است اما او در قامت یک مربی پرورش دهنده چه سودی داشته است.

وی ادامه داد: برانکو کمترین توجه را به فوتبال پایه پرسپولیس کرد و همین باعث شد تا مدام از باشگاه های دیگر بازیکن گرفته شود.

کلانی درباره تصمیم سازمان لیگ فوتبال مبنی بر برگزاری ادامه بازی های رقابت های لیگ برتر پس از تعطیلی بوحود آمده بابت شیوع ویروس کرونا افزود: ما نمی‌توانیم خودمان را با لیگ های معتبر اروپایی برای اجرای پروتکل های دقیق بهداشتی مقایسه کنیم. اینکه ورزشی همچون فوتبال که می تواند مردم را از مشکلات اجتماعی کمی دور کند آغاز شود اتفاق بسیار خوشایندی است. من فکر می کنم این روند می تواند حفظ شده تا تمام باشگاه ها به حق واقعی خود در فصل جاری مسابقات برسند.
منبع: مهر

 

لینک کوتاه :
برای ذخیره در کلیپ برد، در باکس بالا کلیک کنید
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
طرح افق بانک رفاه کارگران
تریبون کارگر آنلاین