پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00011:47 - 1400/03/31

زورگیری‌های سریالی زن و مرد جوان

زن و مرد خلافکار که با سرقت خودروهای لیفان دست به سرقت و زورگیری از شهروندان می‌زدند وقتی خودروی گشت پلیس را دیدند تلاش کردند فرار کنند، اما شلیک مأموران آنها را وادار کرد خود را تسلیم کنند.

زن و مرد خلافکار که با سرقت خودروهای لیفان دست به سرقت و زورگیری از شهروندان می‌زدند وقتی خودروی گشت پلیس را دیدند تلاش کردند فرار کنند، اما شلیک مأموران آنها را وادار کرد خود را تسلیم کنند.

 روز 14خرداد‌ماه به مأموران پلیس آگاهی خبر رسید که 2مرد و یک زن با همدستی یکدیگر یک خودروی لیفان را سرقت کرده‌اند. با اعلام این خبر به دایره مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پایگاه هفتم پلیس آگاهی، مأموران به گشت‌زنی در حوالی محل وقوع سرقت پرداختند.

یافته‌های پلیس حاکی از آن بود که سارقان پس از سرقت خودرو با استفاده از سلاح سرد در محدوده شرق تهران دست به سرقت و زورگیری از شهروندان و مغازه داران می‌زنند. با وجود گشت زنی‌های گسترده، مأموران نتوانستند سرنخی از متهمان تحت تعقیب به‌دست بیاورند تا اینکه چند روز قبل مأموران یکی از واحدهای گشتی، هنگام گشت‌زنی در محدوده خیابان پیروزی با یک خودروی لیفان که زن و مردی جوان سوار بر آن بودند مواجه شدند.

استعلام شماره پلاک این خودرو نشان می‌داد که مدتی قبل در محدوده کلانتری 109بهارستان سرقت شده است؛ به همین دلیل مأموران به راننده لیفان دستور ایست دادند. راننده وقتی متوجه حضور پلیس شد تلاش کرد تا فرار کند.

او دیوانه وار در خیابان‌های شهر رانندگی می‌کرد و مأموران مراقب بودند تا حادثه تلخی اتفاق نیفتد. کمی بعد آنها با رعایت قانون به کارگیری سلاح، تیراندازی هوایی کردند و همزمان گروه دیگری از ماموران با ایجاد ترافیک مصنوعی تلاش کردند تا مسیر فرار متهمان را سد کنند. این تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه سرانجام لیفان متوقف شد و راننده و زن جوانی که همراهش بود خود را تسلیم کردند.

بررسی سوابق این 2 نفر نشان می‌داد مرد جوان به نام فرامرز دارای سوابق متعدد سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو در محدوده پایگاه ششم است و زن جوان به نام سهیلا نیز سابقه دار است و پیش از این به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو، سرقت منزل و چاقوکشی در سطح شهر دستگیر شده است. آنها همچنین اعتراف کردند که سوار بر خودروی لیفان سرقتی در شهر پرسه می‌زدند و از شهروندان با تهدید چاقو زورگیری می‌کردند.

سرهنگ کرم یوسفوند، رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران در این‌باره گفت: مأموران در بازرسی از داخل خودروی مسروقه 2 قبضه شمشیر و یک دیلم و از داخل کیف زن جوان یک قبضه چاقو کشف کردند و تحقیقات برای کشف سایر جرائم احتمالی متهمان در اداره دوم پلیس آگاهی ادامه دارد.

منبع: همشهری
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران