پربحث ها
اخبار اقتصادی
چاپ00016:43 - 1397/09/18

جلیلی در دانشگاه تهران:

حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد.
به گزارش کارگرانلاین، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (یکشنبه ۱۸ آذر) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، با طرح این سوال که چرا ۱۶ آذر مهم است و باید آن را گرامی داشت، پاسخ داد: ۱۶ آذر سال ۳۲، دانشگاه و دانشجو، فهم خودش را نسبت به محیط داخلی و بین‌المللی به خوبی نشان داد.
 
وی ادامه داد: در ۱۶ آذر ۳۲، پیشگامی دانشجو در تحلیل صحیح وقایع نشان داده شد و آن تحلیل صحیح این بود که سقوط اخلاقی و سیاسی آمریکا را فهمید و درک کرد؛ آن هم نه در سال ۹۷ بلکه در سال ۳۲.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی‌ها با پرداختن هزینه‌های گزاف، به سقوط اخلاقی و سیاسی آمریکا پی برده‌اند، تصریح کرد: نباید یک ملتی هزینه‌های گزافی بدهد تا بعد در سال ۹۷ عده‌ای بگویند بله؛ آمریکا سقوط اخلاقی و سیاسی کرده است.
 
جلیلی ادامه داد: عقب‌مانده‌تر از این دسته، کسانی هستند که می‌خواهند همان نسخه‌های پوسیده قبلی را تجویز کنند.
 
وی با بیان اینکه برخی‌ها توصیه به واقع‌بینی می‌کنند، اظهار داشت: دیدن واقعیت‌ها ضروری است، اما نه به بهانه کنار زدن آرمان‌ها.
 
به اعتقاد جلیلی، برخی‌ها به بهانه دیدن واقعیت‌ها، شعارهای موهوم و رمانتیک سر می‌زنند.
 
وی در توضیح سخن خود گفت: برخی‌ها می‌گویند اگر شما امروز گفت‌وگوها را ادامه بدهید هیچ کس مثل ترامپ به شما امتیاز نخواهد داد.
 
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه کدام  "رئالیست" می‌گوید شما باید منابع خود را تخلیه کنید، خاطرنشان کرد: رئالیست‌ها به دنبال حفط منابع قدرت هستند؛ شما با چه نظریه‌ای ‌به این حرف رسیده‌اید؟
 
مسئول سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با انتقاد از رفتار اروپایی‌ها در قبال خروج آمریکا از برجام و عمل به تعهداتشان گفت: حفظ برجام با جیب ملت ایران، خوابی است که تعبیر نخواهد شد.
ادامه دارد...
اشتراک گذاری در :
نظر خود را ثبت کنید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بانک رفاه کارگران